Euphorbia hypericifolia (Chamaesyce hypericifolia) - wilczomlecz dziurawcolistny

Euphorbia hypericifolia Euphorbia hypericifolia Dekoracyjność: Drobne białe kwiaty, delikatny zwiewny pokrój.

Pochodzenie: Gatunek rośnie dziko w Ameryce Środkowej i Południowej oraz w Indiach Najbardziej znana odmiana `Inneuphdia` (znana też jako `Diamond Frost`) powstała w wyniku prac hodowlanych.

Wysokość: Dorasta do 30 cm.

Opis: Wilczomlecz ten jest krzewinką, jego pędy delikatnie drewnieją od dołu. Pędy mocno rozgałęziają się, roślina tworzy szeroką kępę. Liście są wąskie, gładkie, przypominają liście dziurawca (stąd nazwa gatunkowa). Kwiaty bardzo drobne i bardzo liczne, zielone z białymi przylistkami. Kwitnie przez całe lato i część jesieni (aż do pierwszych przymrozków). Jak każdy wilczomlecz, wytwarza uczulający i trujący sok mleczny.

Wymagania: Najlepiej rośnie i kwitnie w dobrze oświetlonych miejscach. Nie ma specjalnych wymagań co do podłoża, zadowala się zwykłą,  przepuszczalną ziemią kwiatową. Dobrze znosi suszę i tylko w czasie długiego okresu suszy może zacząć więdnąć. Nie wymaga przycinania.

Uprawa: W naszych warunkach klimatycznych gatunek ten jest traktowany jako jednoroczny, choć można go przechować pod osłonami przez zimę na następny rok. Miejsce zimowania powinno być jasne i chłodne (ale bez mrozu). Pod koniec zimy pędy przycinamy na wysokość ok. 10 cm, aby roślinę rozkrzewić. Z nowo wyrastających pędów możemy sporządzać sadzonki zielne.

Zastosowanie: Doskonała roślina pojemnikowa, stosowana głównie jako wypełniacz i dodatek do innych roślin pojemnikowych. Z daleka wygląda jak gipsówka.


Podobne artykuły:


Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME

Galeria zdjęć

roślin ozdobnych

Read more...

camera