Miscanthus sinensis - miskant chiński

Miscanthus sinensis `Kleine Silberspinne` - miskant chińskiDekoracyjność: Jedna z bardziej efektownych i bardzo modnych traw ozdobnych, szczególnie ładnie prezentuje się jesienią, ozdobna z liści i kwiatostanów.

Pochodzenie i opis: Rośnie dziko w Azji. Jest jedną z najwyższych traw, dorasta do 2 metrów wysokości. Tworzy kępę długich, wąskich, jasnozielonych liści. Pod koniec lata pojawiają się białe gęste kwiatostany, będące dodatkowym elementem dekoracyjnym rośliny. Kwiaty zdobią roślinę przez całą jesień i zimę. W dobrych warunkach siedliskowych jest rośliną długowieczną.

Wymagania: Dobrze rośnie jedynie na stanowiskach dobrze nasłonecznionych, ciepłych, osłoniętych. Wymaga gleb żyznych stale lekko wilgotnych. Szczególnie dobrze czuje się w pobliżu oczek wodnych. W pierwszym roku po posadzeniu warto rośliny zabezpieczyć kopczykiem z kory, liści lub słomy.

Rozmnażanie: Stosunkowo  łatwe przez podział rozrośniętych kęp, wiosną przed rozwojem nowych liści.

Zastosowanie: Do sadzenia pojedynczo lub w niewielkich grupach, zarówno w większych ogrodach przydomowych, jak i w parkach i na skwerach, ładnie prezentuje się w połączeniu z bylinami kwitnącymi jesienią oraz nad wodą. Szczególnie chętnie sadzone są odmiany np. o poprzecznie paskowanych liściach (`Zebrina`, `Strictus`), o liściach w podłużne paski (`Variegatus`) czy o liściach purpurowych jesienią (`Purpurascens`).

Podobne artykuły:


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME

Galeria zdjęć

roślin ozdobnych

camera