Geranium macrorrhizum - bodziszek korzeniasty

Geranium macrorrhizum - bodziszek korzeniastyPochodzenie i opis: Od Alp po Bałkany, w lasach wysokogórskich, zagajnikach i między skałami. Jest krzewinką, płożące się łodygi drewnieją. Wysokość 20-30 cm. Jest to roślina okrywowa z grubymi pełzającymi kłączami. Liście duże, głęboko wcinane, zielone, gruczołkowato owłosione, o przyjemnym zapachu po roztarciu, są ozdobne przez cały okres wegetacji. Jesienią przebarwiają się na czerwono lub pomarańczowo. Kwiaty płaskie, zebrane w nibybaldachy, białoróżowe do czerwonych. Kwitnienie w V-VII. Roślina długowieczna.

Wymagania: Gatunek bardzo mało wymagający. Stanowisko słoneczne lub półcieniste, najlepiej w lekkim cieniu drzew. Gleba sucha do średnio wilgotnej.Geranium macrorrhizum - bodziszek korzeniasty

Uprawa: Dobrze znosi suszę.

Rozmnażanie: Przez podział zimą lub w IV-VI, podzielone kawałki powinny mieć kilka korzeni i co najmniej jeden pęd grubości palca. Przez sadzonki pędowe wczesną wiosną.

Zastosowanie: Roślina okrywowa pod drzewami i krzewami. Nadaje się do dużych ogrodów skalnych, do obsadzania dużych powierzchni.

Dekoracyjność: Zielone gęste kępy, kwiaty.


Podobne artykuły:


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME

Galeria zdjęć

roślin ozdobnych

camera