Althea rosea - prawoślaz różowyPochodzenie: z Chin i Półwyspu Bałkańskiego. Jest rośliną wieloletnią, ale najobficiej i najładniej kwitnie w drugim roku uprawy, dlatego traktowana jest jako roślina dwuletnia

Opis: Wysokość 200-250 cm. Liście i łodygi są lekko owłosione, łodyga prosta, twarda, wzniesiona. Roślina wytwarza silny i głęboki korzeń palowy. Kwiaty wyrastają po 1-2 z kątów liści wzdłuż całego pędu (tworzą kłosowaty kwiatostan), są pojedyncze, półpełne lub pełne, o dużej gamie barw. Kwitnienie bardzo obfite w drugiej połowie lata (VII-IX). Althea rosea - prawoślaz różowy odmiana pełna

Wymagania: Stanowisko słoneczne, osłonięte, ciepłe, najlepiej przy nagrzanej południowej ścianie. Gleba piaszczysto-gliniasta, zasobna, niezbyt wilgotna.

Uprawa: Wysiew nasion w V-VI na rozsadniku lub w zimnym inspekcie, na miejsce stałe wysadzamy we IX-X lub w IV następnego roku. Na zimę okrywamy młode rośliny stroiszem. Można też sporządzać sadzonki lub podział. Wyrośnięte, kwitnące rośliny wymagają podpierania.

Zastosowanie: Doskonała roślina do sadzenia pod ścianami, wzdłuż ogrodzeń, typowa roślina "wiejskich" ogródków. Jest to od dawna znana roślina lecznicza, stosowana w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych. 


Podobne artykuły:


Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME

Galeria zdjęć

roślin ozdobnych

Read more...

camera