Sierpniowa rabata bylinowaSierpień to najgorętszy miesiąc w roku. Teraz możemy się spodziewać największych upałów i idącego w ślad za nimi rozleniwienia. Sierpień to także czas lekkiego spowolnienia wzrostu roślin ozdobnych (może też rozleniwienia?). Ogród ozdobny w sierpniu zachwyca niesamowitym przepychem bylin letnich z rodziny astrowatych – kwitną rudbekie, jeżówki, gailardie, nachyłki, języczki, margerytki, wczesne dalie. Zaczynają też kwitnąć floksy wiechowate, nawłoć, dzielżany. Ogród zamienia się w istną kwietną łąkę, którą łapczywie odwiedzają motyle, pszczoły, trzmiele, zawisaki i mnóstwo podobnego towarzystwa.

Późne lato nie obfituje w rośliny cebulowe. Przede wszystkim kwitną lilie – orientalne, tygrysie oraz eukomisy i błonczatki.

Krzewy też mają już za sobą pełnię kwitnienia. Teraz pierwsze skrzypce grają hortensje, róże, buddleje, późne tawuły oraz pnącza: powojniki oraz milin.

Żywopłoty i trawniki też trochę zwolniły, Nie trzeba ich tak często przycinać, a trawnika wręcz nie należy kosić w największe upały.

Cóż, wypada położyć się na hamaku w cieniu gruszy, popijać wodę z miętą i upajać się widokami i zapachami środka wakacji.

Rudbeckia - rudbekia Echinacea purpurea - jeżówka purpurowa `Hot Papaya` Phlox paniculata - płomyk wiechowaty Chrysanthemum maximum - złocień wielki
Hymenocallis festalis - błonczatka Eucomis comosa - eukomis kosmata Buddleia davidii - budleja Davida Campsis radicans - milin amerykański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *