Hakonechloa macra – hakonechloa smukła

Hakonechloa macra – hakonechloa smukła


Hakonechloa macra - hakonechloa smukła
Hakonechloa macra – hakonechloa smukła

Pochodzenie i opis: Należy do traw. Rośnie dziko na wybrzeżach japońskiej wyspy Honsiu. Dorasta do 50 cm i tworzy bardzo szerokie, nawet metrowe kępy. Rośnie powoli i jest gatunkiem długowiecznym. Liście ma sztywne, łukowato wygięte, soczyście zielone, jesienią przebarwiają się lekko na czerwono.

Wymagania: Jest gatunkiem niezwykle żywotnym, łatwo przystosowującym się i mało wymagającym. Wystarczy mu miejsce osłonięte od silnych wiatrów, słoneczne lub lekko ocienione. Na ostrym słońcu liście mogą brązowieć na końcach, a w cieniu stają się ciemnozielone.Najlepiej rośnie na glebach żyznych, ale nie ciężkich i wilgotnych (nie znosi zastoisk wodnych w glebie), wymaga gleby o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Dobrze znosi nasze zimy nawet bez okrycia.

Zastosowanie: Cenna trawa do zestawień kolorystycznych i pokrojowych. dobrze czuje się nad brzegami oczek wodnych, w ogrodach skalnych oraz naturalistycznych w połączeniu z paprociami, funkiami i żurawkami. Można ją stosować do obsadzania pojemników.


0

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rośliny ozdobne