Zinnia elegans - cynia wytworna

Dlaczego niektóre rośliny jednoroczne uprawiamy z rozsady? Jest to grupa roślin, które mają długi okres wegetacji (wysiane do gruntu w IV-V nie zdążyłyby zakwitnąć przed nadejściem zimy), wiele z nich długo wschodzi, a ponadto są wrażliwe na niskie temperatury. Ponadto wiele gatunków ma tak małe nasiona, że bezpieczniejszy jest wysiew w kontrolowanych warunkach (np. w skrzynkach). Co trzeba uwzględnić rozpoczynając produkcję rozsady roślin ozdobnych?

Kwietnik dywanowy w ogrodach pałacowych, Kromieryż, CzechyKwietnikiem nazywamy wydzielony obszar, na którym posadzone są rośliny ozdobne z barwnych kwiatów lub liści. Często ma on określony, bardzo regularny wzór - jest to tzw. kwietnik dywanowy. Kwietniki takie powinny być zakładane na dużych, dobrze widocznych, otwartych przestrzeniach, najlepiej na tle trawnika. Jakie cechy powinny mieć gatunki roślin ozdobnych kwietnikowych?

Begonia semperflorens - podstawowa roślina kwietnikowa

Druga połowa maja to główny termin sadzenia rozsady roślin rabatowych (tzw. rabatówki). Sklepy ogrodnicze przeżywają w tym czasie istne oblężenie, musimy natomiast pamiętać, że warunki pogodowe każdego roku są różne i warto przed zakupem i wysadzeniem roślin obejrzeć prognozę pogody na kilka najbliższych dni i upewnić się, że nie będzie przymrozków.

Tagetes patula - aksamitka wzniesionaPrzy produkcji roślin z rozsady niezbędne jest posiadanie pomieszczenia zabezpieczonego przed mrozem i jednocześnie dobrze oświetlonego. Produkcja rozsady w mieszkaniach nie jest zalecana ze względu na niedobór światła, szczególnie w miesiącach zimowych. Dlatego też ważne jest posiadanie inspektu lub szklarni.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME

Galeria zdjęć

roślin ozdobnych

camera