Symphoricarpos orbiculatus – śnieguliczka koralowa


Symphoricarpos orbiculatus - śnieguliczka koralowa
Symphoricarpos orbiculatus – śnieguliczka koralowa

Dekoracyjność: Delikatniejsza śnieguliczka od śnieguliczki białej, ozdobna przede wszystkim z licznych różowych owoców i ładnego pokroju.

Symphoricarpos orbiculatus - śnieguliczka koralowa
Symphoricarpos orbiculatus – śnieguliczka koralowa

Pochodzenie i opis: Rośnie dziko w Ameryce Północnej. Dorasta do ok. 1,5 m. Odznacza się bardzo ładnymi przewisajacymi gałązkami. Rozrasta się szeroko na boki. Liście ma drobne, owalne, gęsto ułożone na pędach, jesienią lekko przebarwiają się na czerwono. Pędy i liście są delikatnie owłosione. Kwiaty ma bardzo drobne, niepozorne, zielono żółte, zebrane w kątach liści, bez znaczenia zdobniczego. Kwitnie w VI-VIII. Kwiaty są miododajne. Kwiaty pojawiają się na pędach tegorocznych. Największą ozdobą krzewu są owoce – drobne, kuliste, różowe do czerwonych, są ozdobą przez całą jesień i zimę.

Wymagania i uprawa: Podobnie jak śnieguliczka biała najlepiej rośnie i najładniej wygląda w miejscach dobrze oświetlonych i na żyznych glebach. Jest nieco wrażliwsza od swojej krewniaczki na zacienienie i słabe gleby. Dobrze znosi warunki miejskie i mróz. Bardzo dobrze znosi cięcie.

Rozmnażanie: Sadzonki zielne i półzdrewniałe.

Zastosowanie: Doskonały krzew do runa parkowego, do obsadzania skarp, do tworzenia niestrzyżonych żywopłotów. Najładniej wygląda jesienią i zimą.


2

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rośliny ozdobne